Półfinały Ligi Europy

le3Po wielkich emocjach w pierwszych meczach półfinałów Ligi Mistrzów, czas na Ligę Europy! Które drużyny przybliżą się dziś do finału LE w Warszawie?

Sevilla vs Fiorentina
W Sewilli wszyscy liczą na powtórzenie sukcesu sprzed roku, kiedy to drużyna z Andaluzji po karnych zwyciężyła z Benficą i sięgnęła po trofeum Ligi Europy. Unai Emery nie ukrywa, że byłby to wielki sukces dla niego samego jak i całego klubu. Sevilla swoją grą w tym sezonie pokazuje, że naprawdę jest to poukładana drużyna potrafiąca grać bardzo efektowny futbol. Co więcej – na własnym boisku Sevilla praktycznie nie przegrywa. Od 9 lutego 2014 roku w ligowych meczach Sevilla poległa tylko z Realem Madryt. W minionej kolejce La Liga.
Faworytem pierwszego meczu są oczywiście piłkarze Sevilli. Czy podopieczni Unai’a Emery’ego uzyskają dobry rezultat przed rewanżem?

Napoli vs Dnipro
Dnipro to przynajmniej teoretycznie najsłabsza drużyna ze wszystkich półfinalistów. Po wylosowaniu pary Napoli-Dnipro, wszyscy kibice Włoskiej drużyny widzą swój ukochany klub w finale. Napoli jest murowanym faworytem do awansu i nie wydaje się aby drużyna z Ukrainy potrafiła zatrzymać Włoską drużynę. W piłce jednak zdarzyć się może dosłownie wszystko, dlatego też nikt w Neapolu nie zamierza lekceważyć Dnipro.

Related Posts

About The Author